DUYURULAR
 • 1 Aralık 2021

  Bursluluk Başvurularımız Başladı!

  15-16 Ocak tarihlerinde okul bursluluk, 8-9 ocak tarihlerinde kurs bursluluk sınavlarımız bulunmaktadır. Bursluluk sayfamızdaki ilgili formları doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bursluluk başvuruları için tıklayınız.

 • 1 Aralık 2021

  Aralık Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Aralık 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Kasım 2021

  Kasım Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Kasım 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Ekim 2021

  Ekim Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ekim 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Eylül 2021

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
DERSLERDEKİ BAŞARIYI İLERLETMEK İÇİN TEKNİKLER


 • 10 Ocak 2020

alt
1. Düşünce kalıplarını düzenli periyotlarla gözden geçirip bizim için en uygun ve kullanışlı olanlarını hayatımıza yerleştirmeyi alışkanlık haline getirmek

Olumsuz düşünceler sadece olumsuz duygular doğurur, olumsuz duygular ise fonksiyonel davranışlara yol açamazlar. Derslere karşı ben yapamam, anlayamam, başaramam ya da asla kazanamam gibi düşünceler sizin direkt duygu ve davranışlarınıza etki edecek böylece o derslere karşı hem olumsuz bir duygu hem de yaklaşım göstermenizin önünü açacaktır. Geri dönüşü de başarısızlık olacaktır.

2. Eksik olduğu düşünülen derslerin üzerine daha çok yüklenmek

İyi olunan derslerin üzerinde çalışmak sizi sadece o derslerde sınırlı bir miktar daha geliştirir; ancak eksik olunan dersler bırakıldığında bu sizin deneme puanlarınızın üzerine çıkamamanıza sebep olur.

3. Öğrenilen soruları deneyimlemek

Denemelerde ve evde yanlış-boş bırakılan soruların çözüm şekillerini öğrenmek yetersiz kalacaktır. Araştırmalar yeni öğrenilen bilgilerin iki günün sonunda zihinden %70’inin silindiğini göstermiştir. Çünkü bilgi ilk öğrenildiğinde kısa süreli bellektedir. Onları pekiştirmek yani uzun süreli belleğe atmak için o bilgilerin deneyimlenmesi gerekir. O da öğrenilen sorunun çözüm şeklini öğrendikten sonra onlara benzer en az iki ya da üç soru çözmekle mümkün olacaktır.

4. Sürekli farklı ve ileri seviyedeki soru tarzlarını çözmeye ve öğrenmeye çalışmak

Burada kaynak çeşitliliği de önemli bir faktör niteliğinde. Her gün 4 soru tarzı öğrenilse bir ayda 120 soru tarzı öğrenilmiş olur.

5. Zaman yönetimini fonksiyonel hale getirebilmek

Zaman yönetimi başarının en önemli unsurudur. En başarılı bireyler zamanlarını en iyi yöneten bireylerdir. Düzenli olarak haftalık ya da on beş günlük bir program yapılması ve takip edilmesi hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Uzm. Psk. Akın TUNCER

Doğru Statü Eğitim Kurumları Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi