DUYURULAR
 • 01 Mart 2023

  Mart Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Mart 2023 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 25 Ağustos 2022

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2022 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 1 Ocak 2022

  Ocak Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ocak 2022 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 1 Aralık 2021

  Bursluluk Başvurularımız Başladı!

  15-16 Ocak tarihlerinde okul bursluluk, 8-9 ocak tarihlerinde kurs bursluluk sınavlarımız bulunmaktadır. Bursluluk sayfamızdaki ilgili formları doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bursluluk başvuruları için tıklayınız.

 • 1 Aralık 2021

  Aralık Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Aralık 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Kasım 2021

  Kasım Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Kasım 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Ekim 2021

  Ekim Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ekim 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Eylül 2021

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
ÖZEL OKUL


 • 25 Ocak 2023

Doğru Statü Eğitim Kurumları Özel Okul
BİZ KİMİZ?

2008 yılında İzmir’in Buca İlçesinde 9 Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu Sayın Sevil Doğru tarafından kurulan Doğru Statü Eğitim Kurumları 2022 yılına geldiğinde Buca Kampüs, Gaziemir Kampüs, Kişisel Gelişim ve Özel Öğretim Kurs merkezleriyle İzmir’in önde gelen saygın eğitim kurumlarından biri olmuştur. Kurucumuz Sayın Sevil Doğru sayesinde belirtmek isteriz ki öncelikle bir kadın olarak yenilikçi, yapıcı, etik ve disiplinli bir eğitim modelini sizlere sunuyor. Bu değerler doğrultusunda farkındalık yaratıp çağdaş eğitim ve akademik başarılarıyla değerli öğrencilerimizin ve siz sevgili velilerimizin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.

ÖZEL OKUL’DA YABANCI DİL EĞİTİMİ

ULUSLARARASI YABANCI DİL SERTİFİKA PROGRAMLARI (UNIVERSITY OF CAMBRIDGE)

Öğrencilerimizin uluslararası düzeyde yabancı dil yetkinliğine sahip olmaları için düzenli olarak Cambridge CET PET sınavlarıyla ölçüyoruz ve seviyelerine uygun sınıflarda Begginer, Elementary, Pre-intermadiate, Intermadiate, Upper ve Advanced seviyelerinde dil eğitimi almalarını sağlıyoruz. Sınavlarda başarı gösteren öğrencilerimize Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitim Sertifikası veriyoruz.

KET sınavı ile Avrupa ve Amerika’da geçerliliği olan sertifika vererek dünyada ki en değerli İngilizce yeterliliklerinden birine sahip olmanın yanında tüm dünyada binlerce lider işletme tarafından temel seviye İngilizce yeterliliği olarak kabul gören bir sertifikayı elde etmelerini sağlıyoruz.

ÖZEL KOLEJ’DE TEKNOLOJİ

ROBOTİK KODLAMA

Makine ve kontrol sistemlerini, bilgisayar, elektronik ve uzay bilimlerini kapsayan ortak bir çalışma alanında yazılım kodları ile birlikte makinaların iletişiminin sağlanmasıdır.

Öğrencilerimiz MAC laboratuvarlarımız da görecekleri Robotik Kodlama sayesinde;

 • Teknolojiyi doğru kullanabilme
 • Dijital çağa ayak uydurma
 • Analitik düşünebilme
 • Problem çözebilme yetilerine sahip olma gibi birçok mühendislik disiplinini bir arada barındırıyor.

Bulunduğumuz lokasyon da Robotik Kodlama dersini ders programının içerisine eklemiş tek kurum olmakla birlikte ülke çapında yapılan Robotik Kodlama yarışmasında Türkiye 3.lüğümüz mevcuttur. Öğrencilerimiz haftada 2 saat robotik kodlama dersini müfredatta görmektedirler.

ÖZEL EĞİTİMDE BİR İLK-DOSISCO PROGRAMI

Okul-veli arasında bir köprü oluşturmayı amaçlayan, web tabanlı bir tür entegrasyon programıdır. Velimiz sistem sayesinde öğrencisinin okul içindeki durumunu anbean takip edebilir, öğrencimizin tüm istatistik ve analizlerini internet erişim olan her cihazdan (IOS, Android) kontrol edebilir. Bu sistem içerisinde;

 • Ders öğretmenlerimizin çektiği ders videoları
 • Yoklama bildirimleri
 • Birebir ve Etütlerin işlenmesi
 • Öğretmen Raporları ve Haftalık öğretmen görüşleri
 • Canlı Dersler
 • Online Sınavlar
 • Servis nerede ? Uygulama ile öğrencimizin okula geliş ve gidişini takip edebilme.

Dosisco ile öğrencilerimize ve velilerimize neler sunuyor?

Dosisco kullanarak,

ÖZEL KOLEJ EĞİTİMİNDE KOLAY VE ESNEK İLETİŞİM

Responsive bir sistem yani internet alt yapısı olan her yerden her cihazdan kullanılabiliyor. Uygulamayı App Store ve Play Store'dan ücretsiz hem öğrencimiz hem de velilerimiz indirebilir. Veli girişi ile sağlanmak istenen öğrencisinin gelişimini-öğrenimini anbean sistemden takip edebilmesidir.

ÖZEL KOLEJ EĞİTİMİNDE KİŞİSELLEŞTİRME

Yol gösteren bu uygulamadaki sorular öğrenciyi 8 farklı etikette değerlendiriyor ve her öğrenciye kişisel soru bankası hazırlıyor.

ÖZEL KOLEJ EĞİTİMİNDE ÖZEL ASİSTAN

Gelişimi kişiye özel takip eden, veri analizleri yapan sistem sayesinde, öğrenci eksiklerine yoğunlaşarak daha verimli çalışır hale geliyor ve böylelikle kazanımlarını incelterek zamandan kazanıyor.

ÖZEL OKUL EĞİTİMİNDE PERFORMANS TAKİBİ

Her öğrencinin kendi seviyesine ve eksiklerine göre sınav hazırlıyor. Öğretmen havuzdan öğrencinin ihtiyacına göre soru yolluyor.

ÖZEL KOLEJ EĞİTİMİNDE BENZERSİZ SORULAR

Telif hakkı sisteme ait 100.000 soru ve 38.000 ders anlatım videosu mevcuttur.

ÖZEL KOLEJDE GÜVENİLİR ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

Böylece öğrencimizi tam öğrenmeye yönlendiriyoruz ve her öğrencimizi kendi uzayında geliştiriyoruz.

ÖZEL KOLEJ EĞİTİMİNDE DANIŞMANLIK SİSTEMİ

Her öğrencinin rehber öğretmen dışında bir danışman öğretmeni vardır. Danışman öğretmenlerimiz öğrencinin eğitim koçu diyebiliriz. Her danışman öğretmenin sorumlu olduğu sadece7 öğrencisi vardır. Danışman öğretmenimiz öğrencinin okul içerisindeki tüm genel durumunu ve kişisel gelişimini takip eder. Bu sayede öğrencinin öğrenme kayıpları tespit edilebiliyor ve uygun bir programla eksikler tamamlanıyor. Her hafta öğrenci velisi ile iletişim kurarak öğrencinin evde yaptığı çalışmalar ve okul içerisinde ki durumu hakkında bilgi alışverişinde bulunur.

Haftalık olarak topladıkları tüm bilgilerden bir rapor hazırlayarak ilgili yöneticiye iletir ve yöneticinin de öğrenciden haberdar olmasını sağlar. Bu sayede veli-danışman-yönetici yani üçlü takip dediğimiz sistem oluşuyor.

ÖZEL OKULDA REHBERLİK SERVİSİ

İçinde bulunduğumuz zorlu Pandemi sürecinde öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için ve gerektiğinde psikolojik destek vermek üzere rehberlik servisimiz hizmet vermektedir. Çift yönlü dediğimiz rehberlik sistemimiz hem veli hem de öğrenci seminerlerimizden oluşmaktadır.

ÖZEL OKULDA ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerimizi akademik anlamda eksiksiz, tam donanımlı yetiştirmenin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif anlamda da aktif bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Velilerimizin öğrenciyi böylece ek bir sosyal faaliyete göndermesinin önüne geçmiş oluyoruz.

Mevcut Kulüplerimiz,

 • Akıl Oyunları
 • Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü
 • Yaratıcı Yazarlık
 • Badminton Kulübü
 • Okçuluk Kulübü
 • Satranç (İzmir 1.liği)
 • Müzik-Resim ve Spor Kulüplerimiz mevcuttur.
EĞİTİM YAPIMIZ VE DERS SAATLERİMİZ

16 kişilik sınıflarda Pandemi koşullarına uygun olarak tam gün hizmet verilmektedir.6 günlük bir eğitim programı uygulanmaktadır. Hafta sonu birebir ve etüt çalışmalarıyla öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları kolej bünyesinde karşılanmış olup velilerimizin de farklı kaynaklara bütçe ayırmasının önüne geçmiş oluyoruz.

ÖZEL KOLEJ ANA SINIFI; öğrencilerimiz, 09:00-16:40 saatleri arasında hafta içi günlerde eğitim görmektedirler. Haftalık 45 saat eğitim verilmektedir.

ÖZEL KOLEJ İLKOKUL; öğrencilerimiz, 09:00-16:40 saatleri arasında hafta içi günlerde eğitim görmektedirler. Cumartesi günleri 10:00 - 13:00 saatleri arasında sosyal etkinlikler ve etütler devam etmektedir.

ÖZEL KOLEJ ORTAOKUL; öğrencilerimiz, 09:00-16:10 saatleri arasında hafta içi günlerde eğitim görmektedirler. Cumartesi günleri 10:00 - 13:00 saatleri arasında öğrencilerimiz eğitim almaktadırlar.

ÖZEL KOLEJ LİSE; Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında, cumartesi günleri 10:00-13:00 saatleri arasında eğitim görmektedirler.

4 yıl süren lise eğitiminde 2+2 modelini uygulamaktayız. Birinci 2 yıllık program (9. Ve 10.sınıf) daha çok ortak derslerden oluşan , yoğun yabancı dil programını içeren sanatsal, sportif, sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikleri barındıran kısacası en iyi öğrenme yöntemi olarak kabul gören eğlenerek öğrenme metodunu uygulayan ve de üniversite sınavında TYT(Temel Yeterlilik Testi) konularını içeren bölümdür. İkinci 2 yıllık program (11. Ve 12. Sınıf) ise üniversite sınavına ön hazırlık ve üniversite sınavına hazırlık şeklinde devam eder. Lisemizin ikinci bölümü ağırlıklı olarak akademik çalışmalardan oluşur ve geriye dönük tüm dersler konular anlatılır.

ÖZEL EĞİTİMDE ÖĞRENME KAYBI ÇALIŞMALARIMIZ

Öğrenme kaybı öğrencilerin okullar tatile girmesinden tekrar açılmasına kadar olan kısımda öğrendiklerini unutma durumudur ve normal koşullarda bu kayıp %10 olarak ölçümlenir. Ancak tüm dünyada yaşanan ve son 3 yıldır hepimizi etkileyen Pandemi en çok öğrencilerimizin eğitim hayatını etkiledi ve bahsetmiş olduğumuz öğrenme kaybı %40-%50 seviyelerine çıktı.

Bu koşullar altında kurum olarak öğrenme kaybını en aza indirgemek için etütlerin birebirlerin yanı sıra bir önceki yılın konuları tekrar edilir. Örneğin, 11. Sınıf müfredatı eksiksiz olarak anlatıldığı gibi 9. ve 10.sınıfın tüm konuları yeniden ve baştan itibaren tekrar farklı öğretmenlerle anlatılır.

ÖZEL OKULDA YABANCI DİL EĞİTİMLERİMİZ

Ana sınıfından başlayarak İngilizce eğitimi almaya başlayan öğrencilerimiz Almanca ve İspanyolca derslerinden birini seçerek 2.yabancı dil eğitimini de almaktadır. İngilizce derslerini,
Ana sınıfı öğrencilerimiz haftada 10 saat
İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimiz haftada 12 saat
Lise öğrencilerimiz haftada 10 saat almaktadır.
Ek olarak haftada 2 saat 2.yabancı dil (Almanca ve Fransızca seçmeli olarak) dersi görmekteler.

ÖZEL KOLEJ ANADOLU VE FEN LİSESİNDE SINAVLAR

12. Sınıflarımız her hafta TYT-AYT dönüşümlü, 9, 10,11. Sınıflarımız 15 günde bir deneme sınavı oluyorlar.
Sonuçlar konu analizleriyle birlikte rehber öğretmen ve danışman öğretmen işbirliğiyle değerlendirilip ayrıntılı şekilde velilerimize raporlanmaktadır.

ÖZEL OKULDA ETÜT-HAFTALIK KTS (Konu Tarama Sınavları ) ve KTE (Konu Tamamlama Etütleri)

KTS: Haftalık ya da konuların devamlılığına göre 2 haftalık olarak öğrencilerimiz o hafta işlenen konulardan her dersten öğretmenlerin hazırladığı sorularla sınav oluyorlar.

KTE: KTS sonuçlarına göre rehber öğretmenlerimiz incelemeler yaparak öğrencilerin eksiklerini tespit ediyor danışman öğretmenlerimiz de bu sonuçlara göre öğrencilerine etütler organize ediyorlar. Konuların tekrar anlatımı gerçekleştiriliyor. Böylece öğrencilerimizin eksikleri hemen tespit edilip tamamlanıyor.

Geçtiğimiz yıl YKS sınavında Türkiye 48.cisi Buca 1.cisi çıkarttık ve birçok öğrencimizi tıp, mühendislik, eğitim fakültesi gibi bölümlere yerleştirdik.