DUYURULAR
 • 01 Mart 2023

  Mart Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Mart 2023 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 25 Ağustos 2022

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2022 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 1 Ocak 2022

  Ocak Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ocak 2022 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 1 Aralık 2021

  Bursluluk Başvurularımız Başladı!

  15-16 Ocak tarihlerinde okul bursluluk, 8-9 ocak tarihlerinde kurs bursluluk sınavlarımız bulunmaktadır. Bursluluk sayfamızdaki ilgili formları doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Bursluluk başvuruları için tıklayınız.

 • 1 Aralık 2021

  Aralık Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Aralık 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Kasım 2021

  Kasım Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Kasım 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Ekim 2021

  Ekim Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ekim 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Eylül 2021

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

CORLES

Corles'le Hayata Hazırlanıyoruz!

Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesi ve bilginin erişilebilirliğinin artmasıyla birlikte, öğretim alanında yeni yaklaşımların keşfedilmesi ve paradigma (bakış açısı, kullanılan yöntemler ve değerler bütünü) değiştirilmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır.

CORLES'LE TERSYÜZ EDİLMİŞ ÖĞRENME, BİLGİ İNŞASI METODU, OLUŞTURMACI YAKLAŞIM!

Bu değişimi sağlamak için oluşturmacı yaklaşım, bilgi inşası metodu, ters yüz edilmiş öğrenme ve öğretim programı geliştirme kavramlarına odaklanarak geleneksel öğretim yöntemlerini dönüştürecek ve öğrencilerin daha etkili bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak yaklaşımlara yer vermek gerekmektedir.

CORLES'LE TAM ÖĞRENME, AKRAN ÖĞRENMESİ, YAPARAK YAŞAYARAK ÖĞRENME!

Çocuklarımızın algılama, kavrama, muhakeme ve değerlendirme yetilerini, yani zihinlerini iyi tanıyıp kullanması gerekiyor; çünkü dünyadaki her şeyi yapabilmek için kullanacakları temel araç o. İkinci olarak da diğer insanlarla iş birliği yapabilmeleri çok önemli. Bir organizasyonda çalışan on kişi, tek başına çalışan yüz kişiden daha etkili sonuçlar ortaya koyabilir.

Oluşturmacı yaklaşım, bilgi inşası metodu ve ters yüz edilmiş öğrenme gibi yeni yaklaşımlar, öğretimin paradigmasını değiştirerek öğrencilerin daha etkili bir şekilde öğrenmelerini sağlar. Bu yaklaşımlar, öğrencilerin aktif katılımını teşvik eder, öğrenmeyi anlamlı hale getirir ve önemli düşünme becerilerini geliştirerek sadece akademik hayatta başarılı olmalarını sağlamaz; aynı zamanda kendi kendine öğrenmeyle birlikte, ikili ilişkilerde ve iş hayatında başarılı olmaları gibi alanlarda da onları destekler.

Öğretim programı geliştirme sürecinde bu yaklaşımların kullanılması, eğitim sisteminde dönüşüm sağlar ve öğrencilerin gelecekteki başarıları için güçlü bir temel oluşturur. Bahsettiğimiz yeni paradigmanın benimsenmesi, öğrencilerin daha derin bir öğrenme deneyimi yaşamasını sağlayarak iyi eğitim almasını ve geleceğe daha hazırlıklı bir şekilde adım atmasını sağlar.